Nelegální jména dětí!


311
109 , 311 points

Ne každé dítě má normální jméno jako je třeba Jakub. Hlavně v cizích zemích byste nevěřili, jak se některé děti jmenují. Pojďte se s námi podívat na jména, která jsou v některých zemích zakázána.

4real

Pár z Nového Zélandu se podíval na ultrazvuk svého nenarozeného dítěte a právě v tomto okamžiku otec řekl, že si uvědomil, že je dítě opravdové. Řekl si tedy, proč ho rovnou nepojmenovat 4real a ještě k tomu s číslem 4.

Úředníci jim řekli, že to nemohou udělat, protože děti nemůžou mít čísla v jejich jménech. Otec to smetl ze stolu a řekl, že nezáleží na tom, co zákon říká, že mu budou i nadále říkat 4real. Stejně mu ale museli vybrat oficiální jméno, a tak ho pojmenovali Superman.

Ďábel

V roce 1994 japonský pár pojmenoval jejich prvorozeného syna Akuma, což v japonštině znamená ďábel. Úředníci s tím nejprve souhlasili, ale pak o dva měsíce později tvrdili, že rodiče zneužívají právo pojmenovat své dítě. Otec malého ďábla však řekl, že ho vybral proto, že je tak jedinečné a že to bude jediný člověk v Japonsku s tímto jménem. I když už dítě začalo reagovat na své jméno, tak otec souhlasil s druhým jménem svého syna, což bylo Císař. Jen aby z něj nebyl ďábelský císař. 

Nutella

V roce 2015 ve Francii řekl soudce páru, že nemohou pojmenovat svou dceru Nutella, protože by si z ní ostatní dělali jen legraci. Ano, toto se opravdu dostalo k soudu. Kdybyste se někdy divili, co se to děje u soudu, tak někdy se opravdu stane něco takového. Rodiče předstoupili před soud a tvrdili, že pojmenovali svou dceru Nutellu, protože chtěli, aby bylo toto dítě jako skutečná nutella sladká a oblíbená. Poté byli požádáni, aby se vrátili k soudu, kde by bylo učiněno konečné rozhodnutí, ale nikdy už se tam neobjevili. Soud tedy rozhodl, že by měla být oficiálně nazvána Ella. 

Související obrázek

Nakonec však nezáleží na tom, co soudce říká, jelikož je příliš pozdě, protože tu malou holčičku stejně všichni nazveme Nutella.

@

Kdykoli někomu napíšete svou e-mailovou adresu, tak vlastně píšete nelegální jméno dítěte v Číně.

Stejně jako v mnoha zemích Čína neumožňuje, aby se dítě jmenovalo podle znaků a symbolů, které nejsou čínské. Někteří rodiče chtěli pojmenovat své dítě zavináč, ale symbol zavináče je v čínštině vyslovován „ai-ta“, což zní podobně jako výraz „miluj ho“. Jeden pár cítil, že tento symbol je pro jejich syna vhodným jménem, ale čínská vláda nesouhlasila.

BRFXXCCXXMNPCCCCLLLMMNPRXVCLMNCKSSQLBB11116

V roce 1982 Švédsko vytvořilo zákon, jehož účelem bylo zastavit normální rodiny, aby dávaly svým dětem takzvaná vznešená jména. Jedné rodině se nelíbilo, že jim vláda říká, jak mohou a nemohou pojmenovat své dítě, a tak protestovali tím, že pojmenovali své dítě BRFXXCCXXMNPCCCCLLLMMNPRXVCLMNCKSSQLBB11116.

Toto jméno se podle rodiny vyslovuje jako albin, což nechápu. Toto jméno bylo samozřejmě zamítnuto úředníky. Ale kdo ví, třeba někoho s takovým jménem ve Švédsku najdeme.


Líbí se ti to? Sdílej článek přátelům!

311
109 , 311 points

What's Your Reaction?

Zmatený Zmatený
1222
Zmatený
Fail Fail
763
Fail
Sranda Sranda
610
Sranda
Chytrý Chytrý
458
Chytrý
Pitomost Pitomost
305
Pitomost
Lol Lol
154
Lol
Láska Láska
1530
Láska
Omg Omg
1221
Omg
Výhra Výhra
764
Výhra
WhatSon

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format