Jak vypadají vězeňské cely v různých státech?


338
135 , 338 points

Stále více lidí je za mřížemi. Podle ICPR, Institute for Criminal Policy Research, je více než 10,35 milionu lidí ve věznicích po celém světě. Ve srovnání s rokem 2000 vzrostl celkový počet vězeňkyň asi o 50%, zatímco vězňů o 18%. Počet lidí ve věznicích po celém světě se však značně liší. Například Spojené státy mají 698 vězňů na každých 100 000 obyvatel, zatímco Dánsko má pouze 61. A jsou zde i další rozdíly. Vězeň má například na jednom místě přístup k hudebním nástrojům a videohrám, zatímco na jiném bojuje o roli toaletního papíru.

Připravili jsme si pro vás 10 fotek různých vězeňských cel, které se liší bezpečností. Můžeme zde tedy dobře vidět, jak se různé země zabývají zločinci.

#1 Věznice HMP Addiewell, Lothian, Skotsko

HMP Addiewell je věznice, ve které se vězni mohou zabývat svým protiprávním chováním a okolnostmi, které vedly k jejich uvěznění prostřednictvím tzv. Účelové činnosti. Účelové činnosti zahrnují vzdělávání, poradenství a práci. Příroda a rodinný kontakt je zde také základním prvkem resocializačního procesu.

#2 Věznice Penal De Ciudad Barrios, Ciudad Barrios, Salvador

Tyto cely mají sice šířku 3,6 metrů a výšku 4,5 metrů, ale většinou je v nich až 30 lidí! Původně byly zkonstruovány tak, aby sloužily jako 72 hodinové cely, ale mnoho vězňů je zde více než rok. Většinu jejich dnů stráví oddělováním oděvů a z následných nití poté šijí houpací sítě. Na některých sítích spí lidé na sobě!

#3 Věznice Onomiči, Onomiči, Japonsko

Starší vězni jsou v Japonsku stále častější, jelikož země stále stárne. Věznice Onomiči je místem mnoha seniorů. Vězni zde mají přístup k madlům a měkkým pokrmům. Jejich pracovní dobu stráví většinou pletením a šitím.

#4 Věznice Black Dolphin, Sol-Iletsk, Rusko

V této proslulé věznici na hranici Kazachstánu mají vězni cely o rozměrech 50 čtverečních metrů. Vězňové zde jsou pod 24-hodinovým dohledem. Black Dolphin má ty nejhorší zločince, včetně sériových vrahů, kanibalů a teroristů. Jediný způsob, jak uniknout, je smrt. Vězňové zabili dohromady asi 3500 lidí, což je průměrně 5 vražd na jednoho.

#5 Věznice Norgerhaven, Veenhuizen, Nizozemsko

Vězni ve vězení Norgerhaven mají v celách postel, nábytek, lednici, televizi a dokonce i vlastní koupelnu. Míra kriminality v Nizozemsku je tak nízká, že zde moc vězňů nebylo. K vyřešení tohoto „problému“ se země v roce 2015 dohodla s Norskem, že převezme vězně, kteří se do jejich věznic nevejdou. Část norských vězňů je tedy v tomto vězení.

#6 Věznice San Diego, Cartagena, Kolumbie

Vězeňkyně v ženské věznici San Diego v Cartageně každý večer pociťují kousek svobody, když se v restauraci „Interno“, která je v jedné z krytých teras vězení, mění na kuchařky, servírky a umývačky nádobí. 25 z téměř 180 vězeňkyň bylo vybráno jako součást programu, jehož cílem je pomáhat ženám, které brzy věznici opustí, přejít zpět do společnosti. Ženy v této nízko bezpečnostní věznici sedí za zločiny, jako jsou krádeže, obchod s drogami a vydírání.

#7 Věznice Halden, Halden‎, Norsko

Haldenská věznice je nejbezpečnější vězení v norském Haldene. Má tři hlavní oddělení a přijímá vězně z celého světa, ale přitom nemá žádné konvenční bezpečnostní zařízení. Tato věznice je navíc druhá největší v Norsku a byla založena v roce 2010. Její design simuluje život mimo vězení. Vězni mají k dispozici sporty a hudbu a navíc spolupracují s neozbrojenými pracovníky. Věznice Halden získala v roce 2010 za své lidské podmínky ocenění Arnsteina Arneberga za svůj interiérový design. Byla také předmětem dokumentárního filmu, ale na tuto věznici si lidé i stěžují, jelikož je podle nich moc liberální. Co si o tom myslíte vy? Napište nám to do komentářů.

#8 Věznice Luzira, Kampala, Uganda

V Luziře vězni přebírají odpovědnost za pěstování a sklizeň potravin, jejich přípravu a distribuci ve věznici. Učení je zde povzbuzováno, přičemž mnoho mužů učí tesařinu ostatní. Stráž je zde v poměru k vězňům asi 1:35, ve srovnání s 1:15 ve Velké Británii. Agrese mezi vězni je výjimečná a míra recidivy v Luziře je méně než 30 procent. Ve Spojeném království je to 46 procent a 76 procent ve Spojených státech.

#9 Věznice Bastøy, Horten, Norsko

Bastøy je největší nízko bezpečnostní vězení v Norsku. To se nachází na stejnojmenném ostrově. Věznice má přibližně 80 budov, silnice, plážové zóny, kulturní krajinu, fotbalové hřiště, zemědělskou půdou a les. Vedle vězeňských funkcí je zde k dispozici obchod, knihovna, informační kancelář, zdravotnické služby, kostel, škola, přístaviště, trajektová doprava s vlastní lodní agenturou a maják. V Bastøy žijí vrazi a násilníci v podmínkách, které kritici označují za pohodlné a luxusní. Přesto má tato věznice nejnižší míru opakování trestných činů v Evropě.

#10 Věznice Aranjuez, Aranjuez, Španělsko

Španělská věznice Aranjuez umožňuje rodičům a dětem zůstat u svých vězněných rodinných příslušníků. Disney postavy na stěnách, dětské pokoje a hřiště mají zabránit dětem, aby si uvědomily, že jsou jejich rodiče ve vězení.


Líbí se ti to? Sdílej článek přátelům!

338
135 , 338 points

What's Your Reaction?

Zmatený Zmatený
1535
Zmatený
Fail Fail
1069
Fail
Sranda Sranda
916
Sranda
Chytrý Chytrý
764
Chytrý
Pitomost Pitomost
610
Pitomost
Lol Lol
459
Lol
Láska Láska
306
Láska
Omg Omg
1533
Omg
Výhra Výhra
1071
Výhra
WhatSon

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format